Slemmestad Skolekorps
 • Loppemarked    • Om SSK    • Terminliste    • Medlemssider    • Historie    • Noter    • Linker    • Kontakt     • Gjestebok    • Til forsiden  

 

 

   Historie
    - Distriktsmesterskapet 2018
    - Distriktsmesterskapet 2016
    - Distriktsmesterskapet 2015
    - Distriktsmesterskapet 2014
    - Buskerudmesterskapet 2013
    - Buskerudmesterskapet 2012
    - Buskerudmesterskapet 2010
    - Buskerudfestivalen 2009
    - Buskerudfestivalen 2008
           

Snarveier:
 Bli medlem
 Logg inn medlem
 Kontakt oss!
Antall besøk på siden: 695 042

 

 


Konkurranser

   

Oversikt over konkurranser hovedkorpset har deltatt på  
Hjelp oss gjerne med å oppdatere denne lista.

Dato / År  Konkurranse  Stykker  Divisjon  Poeng  Plass  Dirigent 
2018   Distriktsmesterskap i Asker   Jubilance
T-Rex  
3.   88   3.   Ingunn Lia Pedersen  
2016   Distriktsmesterskap i Asker   Fanfare for the third planet
Three Klezmer Miniatures  
3.   80   8.   Ingunn Lia Pedersen  
2015   Distriktsmesterskap i Asker   Tribal War Chant
Novena  
3.   81   6.   Ingunn Lia Pedersen  
2014   Distriktsmesterskap i Asker   Landmark Overture
Hymnsong Variants  
3.   82   Delt 7.   Ingunn Lia Pedersen  
2013   Buskerudmesterskapet   Free World Fantasy
Jubilance  
3.   83   2.   Ingunn Lia Pedersen  
2012   Buskerudmesterskapet   A Kletzmer Karnival
Dedication, March and Celebration  
3.   84   1.   Ingunn Lia Pedersen  
2010   Buskerudmesterskapet   Tribal War Chant
Centuria  
3.   85   2.   Ingunn Lia Pedersen  
2009   Buskerudfestivalen   Invicta
Luna  
2.   87   6.   Ingun Lia Pedersen  
2008   Buskerudfestivalen   Pirates of the Carribean
West Side Story  
2.   87   3.   Bjørn Husom  
2002   Buskerudfestivalen       2. ærespris     Helle Nilsen  
1995         84     Anita Frøyset  
1989   Hjertnesfestivalen   Lethbridge Ouverture
Granville Island  
2.   2. ærespris
(ca. 82 poeng)  
  Trond Korsgård  
1988   Buskerudfestivalen   Fantasy on English hunting songs
Remagen Bridge Ouverture  
2.   82     Trond Korsgård  
1987   Skjærgårdsfestivalen   Introduction and Dance
Landmark Ouverture  
2.   93     Erik Andresen  
1987   Buskerudfestivalen   Introduction and Dance   2.   84,5     Erik Andresen  
1986   Kongsberg Guttemusikk
75 års stevne  
      4.   Bjørn Berverli  
1986   Buskerudfestivalen     2.   78     Bjørn Beverli  
1985   Skjærgårdsfestivalen     2.   89,3     Bjørn Beverli  
1985   Buskerudfestivalen   Fantasy on the Old Hundred
Turnbridge Ouverture  
2.   80     Bjørn Beverli  
1984       2.   81     Tom Karlsrud  
1984   Buskerudfestivalen   Slavinic Dances
Four Pictures for Band  
2.   85,75   1.   Tom Karlsrud  
1983 18.sept   St Hallvard   Third Set for Band         Tom Karlsrud  
1983   Skjærgårdsfestivalen   A Thousand Hills Ouverture
Two Gaelic Folk Songs  
2.   90,3     Erik Andresen  
1983   Buskerudfestivalen   Coventry   2.   82,7     Erik Andresen  
1982   Buskerudfestivalen     2.   2. ærespris     Erik Andresen  
1982 ferbuar   Samarbeidsutvalget for korpsene i Lier   Steps of Kalmar
A Thousand Hills Ouverture  
  88,5     Erik Andresen  
1981   Skjærgårdsfestivalen     2.   2. ærespris     Erik Andresen  
1979 juni   Tonika Champion     1.   70   17.   Erik Andresen  
1979 april   Nesoddiaden   Avatara
Nott'num Town  
1.   79,7   7.   Erik Andresen  
1976   Ekko's vårkonsert på Slemmestad   Ragtime Suite   3.   85     Erik Andresen  
1975   Nesoddiaden   Mini-Suite in Prom' style
The Westernes  
1.   81,6   4.   Erik Andresen  
1974   Ekko's vårkonsert på Slemmestad   The Glass Slipper         Erik Andresen  

 

Oversikt over konkurranser juniorkorpset har deltatt på  

År  Konkurranse  Stykker  Poeng  Pris  Dirigent 
2009   Buskerudfestivalen   Har du punktert?
Ha det bra!
Olsen-banden  
85     Lena Gullhav  
2002   Kong Rakne       Dyreprisen   Lena Gullhav  

 

Utskriftsvennlig versjon